Naujienos Informacija Žiniasklaida Klauskite Servisas
Svetainės medis mail Beril - šildymo katilai

 

 

 

Žiniasklaida
straipsniai apie šildyma Respublika 2012.03.01

Sąskaitos už šildymą vasarį nebus mažos

2012 kovo mėn. 01 d. 13:20:04
Vidmantas UŽUSIENIS, „Respublikos“ žurnalistas

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, vasario mėnesį nukritusi oro temperatūra maždaug trečdaliu augino šilumos suvartojimą visų šalies miestų daugiabučiuose namuose, palyginti su sausio mėnesiu.

Daugelyje miestų vidutinė oro temperatūra vasario mėnesį sudarys apie -10,5 laipsnio šalčio. Kelias vasario paras daugelyje miestų laikėsi žemesnė nei -28 laipsnių temperatūra. Sausio mėnesį vidutinė oro temperatūra siekė -3,5 laipsnio.

Asociacijos turimais daugiamečiais statistiniais duomenimis, esant -10,5 laipsnio vidutinei mėnesio lauko oro temperatūrai, 60 kv. metrų ploto butas senos statybos neatnaujintame name per mėnesį suvartoja apie 1920 kWh. Taigi 1 kv. metrui apšildyti vasarį prireiks apie 32 kWh šilumos.

„Senos sovietinės statybos standartiniuose daugiabučiuose gyvena daugiausia gyventojų visuose miestuose, todėl šilumos suvartojimas yra labai panašus. Mokėjimų už šilumą dydį lems šilumos kaina - kuo ji aukštesnė, tuo didesnės sąskaitos laukia“, - sakė asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, vidutinė šilumos kaina gamtines dujas vartojančiuose miestuose vasario mėnesį siekė apie 30 ct/kWh. Čia gyventojai už 60 kv. metrų buto ploto šildymą senos statybos standartiniuose daugiabučiuose mokės apie 575 litus. Labai prastos būklės namuose šiluma kainuos apie 800 litų ir daugiau, o naujos statybos ar atnaujintuose daugiabučiuose - apie 215 litų.

Iš biokuro šilumą gaminančiuose miestuose vidutinė šilumos kaina vasarį sudarė apie 20 ct/kWh. Šių miestų gyventojai už 60 kv. metrų ploto buto šildymą senos statybos namuose mokės apie 385 litus, labai prastos būklės namuose - apie 540 litų ir daugiau, o naujai pastatytuose arba modernizuotuose daugiabučiuose - apie 145 litus.

V.Stasiūno teigimu, šių metų vasario šalčiai prilygsta 2010-ųjų sausio mėnesio speigams. Tiesa, tuomet miestų, kuriuose šiluma gaminama vartojant dujas, gyventojai mokėjo apie 150 litų mažiau. 2010 metais dujų kaina šilumos tiekimo įmonėms buvo apie 1200 Lt/tne, o šiemet - apie 1900 Lt/tne. Dėl šios priežasties vidutinė šilumos kaina siekė ne 30, o 21 ct/kWh.

Anot V.Stasiūno, šiandien daugiau nei dukart už gamtines dujas pigesnio biokuro diegimo projektai didžiuosiuose šalies miestuose yra sustoję, o žalia ir smarkiai pigesne šiluma kol kas gali džiaugtis tik mažesnių miestų gyventojai.

Pažangių ES šalių šilumos ūkiuose jau kelis dešimtmečius įdiegtos technologijos, pakeitusios brangias dujas vietiniu biokuru, kuris sudaro per 80 proc. bendro kuro kiekio. Lietuvoje iš biokuro pagaminama vos apie 19 proc. visos centralizuotai tiekiamos energijos.

Lietuvos energetikos mokslininkų skaičiavimu, 2020 metais šilumos kaina sudarys apie 25 ct/kWh tuose miestuose, kuriuose šiluma bus gaminama naudojant biokurą, ir apie 50 ct/kWh miestuose, kuriuose šiluma gaminama naudojant gamtines dujas.

Norint iš esmės sumažinti Lietuvos gyventojų mokėjimus už šilumą, būtina įgyvendinti du pagrindinius projektus: perkelti šilumos gamybos šaltinius nuo gamtinių dujų prie vietinio biokuro ir modernizuoti daugiabučius namus.

Informacija


Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) ir Lietuvos šilumos tiekėjų asciacijos pateikiami skaičiai rodo, kad vidutiniškai 1 kambario 60 kv.m butui apšildyti senos statybos neapšiltintame name brangiausiai Lietuvoje vasarį kainavo Prienuose (673,5 lito), o pigiausiai - Tauragėje (392,45 lito).

Vidutinė buto šildymo kaina apskaičiuota pagal Lietuvos šilumos tiekėjų pateiktą informaciją, kad 60 kv.m butui nerenovuotame daugiabutyje esant temperatūrai, kuri vyravo vasario mėnesį (minus 10,5 laipsnio), šildyti sunaudojama 1920 kWh šilumos energijos - šis skaičius buvo padaugintas iš Kainų komisijos internetinėje svetainėje „Regula.lt“ skelbiamo fiksuoto šilumos tarifo.

Iš skaičiavimų matyti, kad šiuo metu valdžios nuolat keiksnojamas Vilnius užėmė 19 vietą, tarp didmiesčių - 3. Už vasarį sunaudotą šilumą 60 kv.m sostinės buto valdytojui bus išrašyta vidutinė 569,28 lito sąskaita.

Brangiausiai iš didmiesčių turės mokėti Kaune gyvenantis 60 kv.m buto savininkas - 620,74 lito. Antroje vietoje liko Šiauliai (576 litai), ketvirtoje - Panevėžys (512,26 lito), penktoje - Klaipėda (536,64 lito).

straipsniai apie šildyma LRytas 2012.02.29

Vasaris buvo šaltesnis už sausį, šildymas kainuos trečdaliu brangiau

ELTA ir lrytas.lt inf. 2012-02-29 11:13

Vasario mėnesį nukritusi oro temperatūra maždaug trečdaliu padidino šilumos suvartojimą visų šalies miestų daugiabučiuose namuose, palyginti su sausio mėnesiu, informuoja Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA).

Žinių radijas, Super Namai 2009.08.11

Laidą galite pasiklausyti čia 

STATYK 2009 Nr. 1-2 (61) 2009.03.30

Joninis katilas išvaduoja nuo rūpesčių    (su iliustracijomis pdf formate čia)
Šildyti patalpas joniniu katilu pigiau nei dujiniu: patogu, švaru, ekologiška

Nereikia patalpos katilinei

Elektronams judant nuo vieno elektrodo prie kito, specialus termofikatas (šilumos nešiklis) jonizuojasi, vykstant šiam procesui išsiskiria šiluma. Gerai išnagrinėję šį šilumos gavimo būdą Rusijos inžinieriai patobulino elektrodinį katilą ir gavo joninį katilą, kuriuo galima šildyti ne tik mažytes patalpas, bet ir didelius namus, visuomenines patalpas. Nors išradėjai rusai, joninius katilus „Beril“, skirtus Europos rinkai, gamina Latvijoje.

Joninio katilo privalumas tas, kad jam nereikia skirti daug vietos. Priklausomai nuo katilo galingumo, jis teužims tik iki 1 kv. m plotą ant sienos, taigi atskiros katilinės įrengti nebūtina. Katilą galima montuoti ant sienos arba pastatyti ant grindų. Ant grindų dažniausiai statomi didesni nei 100 kW galingumo katilai. Anot UAB „Beril“ direktoriaus Vitalijaus Raziūno, joninis katilas montuojamas klientui patogioje vietoje. Jeigu šildomos nedidelės iki 100 kv. m patalpos pakanka vienfazio katilo, jei didesnės – reikia trifazio katilo. Vienfaziai ir trifaziai katilai montuojami horizontaliai arba vertikaliai.

img   Plačiau
Žurnalas APS 2009.03.31
Joniniai katilai – unikalus šildymo būdas
Elektrodinių šildymo katilų technologija sukurta beveik prieš dvidešimt metų, tačiau šiandien daugeliui ji vis dar nežinoma. Jos išradėjai – Rusijos mokslininkai. Vėliau šis išradimas buvo sėkmingai tobulinamas Latvijoje ir ilgainiui virto joninių katilų sistemomis. Šiandien šio tipo šildymas Latvijoje sparčiai populiarėja, o į Lietuvą joniniai katilai atkeliavo vos prieš kelerius metus ir jų pranašumus kol kas įvertino nedaugelis užsakovų. Be to, šie katilai vis dar dažnai painiojami su elektrodiniais pirmtakais, kurie, nors ir vizualiai panašūs, našumu prilygti tikrai negali.
img   Plačiau
BŪSTAS, Lietuvos rytas priedas 2009.03.30

Pats pirmas straipsnis pasirodęs Lietuvoje apie joninius katilus.
Straipsnis neužsakytas.

img   Plačiau
Šilti ir jaukūs namai su Beril 2008.09.22

Pasistatęs namus ar sodybą ne vienas susimąsto, kuo gi ekonomiškai ir ekologiškai šildyti namus? Kaip priimti tinkamiausią sprendimą? Išsirinkti tinkamą šildymo sistemą tikrai nelengva užduotis. Ne vienas pasiklysta siūlomoje gausoje. V. Raziūno įmonė siūlo naują, patikimą ir ekologišką būdą šildyti namus.

V. Raziūno įmonė ,,PAKAVIMO SISTEMOS“ veiklą pradėjo 1999 metais. Nuo 2007 metų V. Raziūno įmonė pradėjo dirbti šildymo įrangos srityje. Tai stabiliai besivystanti įmonė, garantuojanti greitą ir kokybišką darbą.
Įmonė dirba visoje Lietuvoje. Patirtis, įgyta įrenginėjant daugybę sėkmingų projektų, susijusių su katilinių įrengimu ir modernizavimu, padeda užtikrinti geriausią kainos ir kokybės santykį.

Kada buvo įkurta Jūsų firma?
Mūsų firma įkurta 1999 metais. Įmonės tikslas – pateikti klientams ekonomiškas, ekologiškas, alternatyvias ir – svarbiausia kiekvienam klientui – prekes prieinamomis kainomis, todėl įmonė itin didelį dėmesį skiria naujovėms ir originaliems sprendimams.

img   Plačiau
Kontaktai

UAB "Beril"

Pagrindinis: tel. +370 659 98787
info@beril.lt

Beril, Ferroli šildymo įrenginiai.
Pardavimas, įrengimas, paleidimas,
reguliavimas, priežiūra, remontas,
atsarginių dalių tiekimas.